O klubu

Autoklub Březolupy provozuje dnes pouze jeden motocyklový sport a to plochou dráhu.
Historie ploché dráhy je datována od r. 1961. Dlouhou řadu let byl na výsluní motocross. A ještě dnes, když se řekne „Slovácká rokle“, tak se všem fandům motocrossu vybaví březolupské „podkovy“,přestože poslední závod se zde konal v r.1978.

Během posledního čtvrtstoletí se Autoklub Březolupy specializoval na plochou dráhu. Team AK Březolupy si postupně vybojoval účast v nejvyšší soutěži družstev – extraligy ČR. Pro nedostatek finančních prostředků muselo družstvo bohužel z této soutěže odstoupit.
Prioritou se stala výchova mládeže a juniorů. Poměrně výrazným způsobem se dnes březolupští junioři prosazují v juniorských šampionátech družstev a jednotlivců. Výchova mladých adeptů je však prací velmi časově i finančně náročnou. Březolupský Autoklub se však snaží zájemcům o tento atraktivní adrenalinový sport vyjít maximálně vstříc. Mládež do 15 let má k dispozici malý plochodrážní motocykl s motorem Honda 125 ccm.

Po dovršení uvedeného věku zapůjčuje Autoklub zájemcům plochodrážní speciály JAWA 500 Dt. Pod metodickým vedením trenéra a za dozoru lékaře jsou pravidelně organizovány tréninky. Ve spolupráci s Obecním úřadem a ostatními složkami obce jsou stanoveny středy 16.00 – 19.00h a soboty 8.00 – 11.00h jako tréninkové dny v období od března do října. Každému opravdovému zájemci je tedy ze strany Autoklubu umožněno, aby si plochou dráhu vyzkoušel a poznal kouzlo levých zatáček.

Strategie klubu je jednoznačná. Prioritní zůstane výchova mládeže. Bude-li dostatečně nakloněna přízeň sponzorů,pak bude cílem trenéra Miloše Plzáka a snahou manažera Josefa Mizery návrat do klubových soutěží družstev.